Ortodonta Kraków-mioterapia

Ortodonta Kraków- profilaktyka dentystyczna u dzieci

Jeżeli zdecydowaliśmy się na urodzenie i wychowywanie dziecka, to automatycznie nałożyliśmy na siebie wiele obowiązków. Jednym z nich są regularne wizyty w gabinetach dentystycznych, i jeśli na przykład lekarz stomatolog wychwyci u naszego dziecka jakieś wady zgryzu, to kolejnym specjalistą jakiego powinniśmy odwiedzić jest ortodonta Kraków. Dziś zarówno w małych jak i dużych miastach łatwo można znaleźć gabinet w którym przyjmuje ortodonta Kraków. Już w latach osiemdziesiątych stała się to bardzo popularna specjalizacja, a teraz ortodonta Kraków jest fachowcem, który cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. Zanim jednak przejdziemy do szukania odpowiedniego fachowca i do omawiania najskuteczniejszych metod leczenia, to najpierw warto dowiedzieć się jak uchronić naszego malucha przed wadami zgryzu i wymowy. Musimy bowiem wiedzieć, że wiele schorzeń jest schorzeniami nabytymi z powodu złych nawyków. Oczywiście uwarunkowania genetyczne także mają spore znacznie i jeśli w naszej rodzinie kilka osób miało tyło zgryz lub stłoczone zęby, to niestety nasze dzieci także mogą borykać się z takimi wadami. Niemniej jednak, już od pierwszych dni życia można nauczyć dziecko prawidłowego ssania i przełykania. W tej profilaktyce niezmierne ważne jest karmienie piersią. Czynność ta umożliwia prawidłowy rozwój szczęki, żuchwy i podniebienia. Maluch w trakcie karmienia piersią ma odpowiednie ułożenie ciała, dobrze trzyma głowę a co za tym idzie prawidłowo się rozwija. Jeżeli nie karmimy dziecka piersią, to musimy znaleźć smoczki, które będą miały odpowiedni kształt. Nie bez znaczenia jest także gęstość gotowego pokarmu. Poza tym w profilaktyce od pierwszych dni ważny jest masaż dziąseł, później prawidłowa higiena jamy ustnej, regularne przeglądy o nauka prawidłowego szczotkowania zębów.

Ortodonta Kraków- metoda mioterapii

Jeżeli mamy na myśli wczesne leczenie ortodontyczne, to może mieć ono zastosowanie we wczesnym wieku żłobkowym i przedszkolnym. Kiedy nasze dziecko skończy już sześć lat, skończą się możliwości zapobiegania rozwoju wad zgryzu. W związku z tym rodzice maluchów szczególnie powinny zwracać uwagę na higienę, profilaktykę i pierwsze objawy schorzeń. Jeżeli tylko zauważy się jakieś niepokojące zachowanie związane na przykład z trudnością gryzienia twardych pokarmów, to wizyta u ortodonty Kraków będzie jak najbardziej wskazana. Mając na myśli wczesne metody leczenia, można wziąć pod uwagę mioterapię czyli specjalne ćwiczenia mięśniowe, których celem jest zapobieganie rozwoju wad wymowy. Tego typu ćwiczenia powinny być zalecone przez lekarza ortodontę. Należy je wykonywać systematycznie i o stałych porach dnia. Same ćwiczenia nie są zbyt trudne, i każdy przedszkolak powinien sobie z nimi poradzić. I tak na przykład jeżeli dziecko ma tyło zgryz częściowy to najbardziej odpowiednim ćwiczeniem będzie wywieranie ucisku językiem na wewnętrzną stronę zębów trzonowych i siekaczy. Z kolei w przypadku przodozgryzu częściowego dziecko lub jego rodzic powinni wywierać nacisk palcem wskazującym na przednią część brody. Jak pokazują te przykłady ćwiczenia są naprawdę banalnie proste, a mogą zapobiec wadom zgryzu.

Dodaj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>