Wymogi higieny u kobiet

Należy kłaść dużą wagę na zwalczanie skłonności do zaparcia stolca właśnie w ten sposób, a nie przez podawanie środków przeczyszczających. W razie potrzeby można zastąpić je wypiciem szklanki zimnej wody przed śniadaniem i zimnymi zmywaniami podbrzusza w godzinach rannych.

Pielęgnowanie zębów ma duże znaczenie w higienie odżywiania i to już od dzieciństwa. Wszelkie braki w uzębieniu należy usuwać, a opieka dentystyczna i dokładne oględziny zębów w regularnych odstępach czasu stanowi nie tylko o ich wyglądzie, lecz również o dobrym samopoczuciu młodej kobiety oraz ogólnym stanie jej zdrowia.

Ubranie młodego dziewczęcia dostosowane jest już w tym okresie nie tylko do wymogów higieny, lecz w dużej mierze również do własnych jego zapatrywań i kaprysów, opartych na przepisach mody. Mimo to ogólne zasady higieny, które obowiązywały dziewczynkę w wieku szkolnym, muszą być przestrzegane i później. Obowiązuje także rozmieszczenie ciężaru noszonego ubrania na całe ciało, z barkami i biodrami -jako punktami oparcia. Ma to na celu przede wszystkim umożliwienie swobodnych ruchów klatki piersiowej i brzucha. Noszenie dobrze zrobionej sznurówki nie jest szkodliwe, musi być ona jednak dopasowana do naturalnych kształtów ciała i nie upośledzać czynności mięśni tułowia. Owszem, ma ona nawet tę dobrą stronę, że umożliwia podtrzymywanie spodniej bielizny bez ucisku brzucha, jak również pończoch bez konieczności używania szkodliwych podwiązek. Wadą jej jest jednak odciążanie mięśni wyprostnych tułowia, które ulegają osłabieniu, w następstwie ich małego wyćwiczenia. Należy również pamiętać, że sznurówka nie może sięgać zbyt wysoko, aby nie upośledzać rozwoju sutków, ani zbyt nisko, aby nie krępować ruchów bioder i ud.

Dodaj

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>